هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی


همانطور که می دانیم هدایایی تبلیغاتی تاثیر زیادی می نواتد بر روی مشتری داشته باشد و باعث جلب توجه به محصول و خدمات شود.پس در انتخاب آن باید دقت کنید و خلاقیت در طراحی آن و مرتبط بودن آن با خدماتی که ارائه می دهید بسیار مهم است .
باید توجه داشته باشیم که چون اکثر همکاران یا مشتریان از این هدایای استفاده می کنند هدیه ای را انتخاب کنیم که مشتری یا همکار را هیجان بیاورد و آن ها را خشنود سازد .
در اکثر موارد هدایای تجاری اول به مشتریان عمده اهدا می شود ،بعد به کارفرمایان و در آخر به مشتریان خوب ،ثابت و موفق .
علت های هدیه دادن متفاوت است :
یا تشکر کردن از کارمندی که تا مدت کار کرده است و کمتر مرخصی رفته است و یا تشکر کردن از مشتریان قدیمی که همیشه به شرکت وفادار بوده اند .
اگر از جنبه روانی آن بخواهیم در نظر بگیریم ،ایجاد رابطه شخصی خوب بین هدیه دهنده و هدیه گیرنده است .
نمی توانیم این را انکار کنیم که هیچ نفع و جنبه تبلیغی در آن وجو ندارد ،هدیه دادن بخشی از استراتژی بازاریابی شرکت هاست .دادن هدایای تبلیغاتی یکی از راه های ایجاد حس مشارکت و ایجاد روابط ارزشمند است .

هیچ اطمینانی شاید وجود نداشته باشد .شرکت هایی که این هدایا را در نظر می گیرند شانس بد آن ها بیشتر است اما در مقایسه با شرکت هایی که هدیه نمی دهند شانس تماس گرفتن از طرف هدیه گیرندگان را بیشتر خواهند داشت .
سالگرد کاری شما می تواند بهانه خوبی برای هدیه دادن باشد .
به کاغذ هدیه و بسته بندی ها توجه کنید و سعی کنید با خط خودتان چیزی بنویسید .پیام شما باید حس خوبی به هدیه گیرنده دهد . گاهی اوقات پست کردن هدیه هم می تواند ایده خوبی باشد .
نام لوگوی شرکت حتما روی هدیه درج شده باشد زیرا که مطمئن باشید در یادها می ماند به خصوص اگر آن هدیه مثل کیف ،جاسوئیچی ، لیوان  کاربردی بوده و در طول روز مورد استفاده هم قرار بگیرد.
هدیه را به هیچ عنوان در جریان مزایده یا مناقصه قرار  ندهید حتی اگر در تعطیلی یا مناسبتی باشد .
دادن چیزهای گران و لوکس مثل ماشین خیلی مناسب نیست .بنابراین دادن هدایای تبلیغاتی مناسب به کارمندان ، همکاران و مشتریان می تواند تاثیر بسزایی برای شرکت شما داشته باشد و همیشه نام شرکت شما در خاطر آن ها خواهند ماند و شانس شما برای جلب آن ها بییشتر خواهد بود .

چه نوع هدایایی بهتر است؟
خوراکی ها جز بهترین نوع هدایا هستند که خیلی خوب هم طراحی می شوند و قابلیت حمل و نقل و در صورت نیاز بردن به منزل را دارد از این حیث انتخاب خوبی می تواند باشد .
وسایل رومیزی ، لیوان و ماگ ، تیشرت ، ست هدایای تبلیغاتی ، شکلات تبلیغاتی ، فلش ، پاور بانک و ست رومیزی مدیران ...  از دیگر هدایای تبلیغاتی هستند که کاربرد زیادی دارند هم دارند .
یک روان نویس و خودنویس هم می تواند هدیه خوبی باشد اما به این نکته توجه داشته باشید که گران قیمت آن با ارزان قیمت آن خیلی فرق دارد .
هدایای اعتباری هم بسیار موثر هستند زیرا که شخص خودش می داند که اعتبار خود را چگونه هزینه کند .
بلیط برای مراسم و مسابقات ورزشی هم به عنوان هدیه عالی است به خصوص برنامه ها و مسابقاتی که بلیط آن سخت بدست می آید ،می تواند برای شخص جذاب باشد .